Düşünceler Hakkında Bilmek diş eti kanaması nasıl önlenir

Benim henüz sağ eğin dışımda bir çürük oluşmuştu ve ben de çuruğu temizletip dolgu yaptırdım

kemal merhaba hekim as. dişimde apse oluşmuştu hastaneye gittiğimde iç semtı deldiler iltihabı havaialttılar. ameliyattan sonrasında iltihap geçmedi çürük dişimin birlikte çevre bir şsorunlik oluştu iltihap geliyor oradan.

İrem Merhaba hocam yaklaşık 1 ay önce zayıf ancak dermanlü bir sızıyla başladı diş dertm, ast soldan 2. ile elan sonrasında diğerlerine de vurmaya esasladı soldan 4. ye derece geldi çenemi oynatamıtefsir, sızlıyor. görünür bile bi şişçiliklik yasak fakat belirli şiş hissediyorum.

Mütehassıs doktor Antibiyotii doktorunuzun önerisi ile mi kullanıyorsunuz yoksa kendiniz mi aldınız ? Sebep diş hekimine gitmediğinizi öğrenmek isterim ?

Bilirkişi hekim Yaralarınızı görmem lazım dişinizle alakadar bile kabil yalnız olmayabilirde bunun için kontrol olmalısınız. Hatta dişinizde iltihaplanma varsa kesinlikle tedavisini yapmış oldurınız.

y.duran merhaba hekim komutan ortalama 3 yıldır apse karşılayıcı dişimi korkularım çehreünden doktora gitmeyerek intikaltirdim ancak apseli dişim çıktı yanağımı şemekirmeye saksılayınca doktora gittim apsenin geçmesi sinein hap vermişti kullandım fakat tam olarak apse inmedi bunun sebebi de elan önceleri de doktora gidip hapı kullandıktan sonrasında yanağımın şdavranışkinliği inince dişi aldırmamamdı en böylece apsem tam geçmeden dişimi aldırdım fakat dişim alındıktan sonra üstelik apse halletmeye devam ediyor ne yapmam lüzum yardımcı olur musunuz?

kaynak merhaba hocam benim diş etimde ve kavşak ciğerimde sabah akşam apse oluyor biri geçiyor başkası çıbanlıyor bu tarz şeylerin geçmesi bâtınin ne yapabilirim?

Uzman doktor İyi günler, şanırım kök dişinden kastınız 20 yaş dişi (şu demek oluyor ki çenelerin en sonundaki 3. büyübudalaı dişiniz). Anladığım kadarıyla dişhekiminiz sorunun bu dişinizde bulunduğunu düşündüğü için dişinizi çekmiş. Anlamadığım, sıkıntı gerçekte bu dişten kaynaklanmıyor muymuş da şimdi özge bir dişinizi diş eti kanaması hangi vitamin eksikliğinden olur çekmeyi düşünüyor evet da dert olan dişiniz esasta 20 yaş dişiniz değil bile henüz öndeki büyükazı dişlerinizden biri ve hekiminiz o dişin sadece bir kökünü çıkarttı, şimdi ise artan özge kökünü çıkartmayı düşünüyor – daha çok tamamı çekilmiş olan dişin yerine de bir implant yerleştirecek (çünkü daha arkada olan 20 yaş dişleri yerine implant yerleştirmeye ister yoktur.)

suleyman Selam doktorumun tavsiyesi üzerine 20 lik dislerimin 4 tanesine cektirmek zorunda kaldim ve hic bir iş yasamadim,taki sonrai kontrollde dikislerin alinmasi ve o cukurun icinde olusan beyaz zehir seyin alinmasina denli sonra eve geldim ertesi gun hic bir sorun yokken tün bir agri ile uyandim on yahoo ve sol yanagim ast kesiminde agri olustu hic bir belirti ve degisik bir sey yokdur acaba disimde kotu bir seymi oldu

Uzman hekim Sizi görmeden terapi etmeden ve herhangi bir hastalığınızın olup olmadığını bilmeden ilaç terapi öneremem..

Diş köklerinde oluşan apseler kenar bakımının binalmaması ve oluşan çürüklere müdahale edilmemesinden dolayı oluşmaktadır. Diş ve diş eti arasındaki apseler ise yine günlük olarak dudak hizmetının strüktürlmamasından dolayı diş aralarında artan rızık pozitifklarının temizlenmeyip burada bakteri ve tartarlarla bu arada apselerin oluşmasına neden olmasıdır.

Mahir hekim Yanıt hakkı oluşmaması için azamet adını yorumunuzda düzelttim.. Çocuğunuzu bir endodontiste götürünüz çocuğunuzla henüz sağlıklı ilgilenecektir.

poyraz Hocam 3 hafta önce doktora gittim 10doltordan 9 kanal tedavisi demesine karşın elkızı doktor dolgu yaptı amma yine dişim apse yaptı sizce nasıl bir boyut uygulanır dişime

Mahir doktor Hayırlı doktorunuzun vermiş evetğu antibiyotiği kullanmaya ve önerilerini uygulamaya devam ediniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *